Google Voice چگونه کار می کند – راهنمای کامل

اگرچه Google Voice در لیست ما از بهترین خدمات تلفن VoIP تجاری قرار نگرفت، اما راه حلی عالی و مقرون به صرفه است که ممکن است برای استفاده شخصی یا شرکتی به خوبی کار کند، به خصوص اگر از سایر محصولات Google استفاده می کنید. بهترین انتخاب ما برای سرویس VoIP Nextiva است. با این حال، این بدان معنا نیست که برای شما مناسب است. به خواندن ادامه دهید تا درباره نحوه عملکرد Google Voice بیشتر بدانید و ببینید آیا مناسب است یا خیر.

چرا باید از Google Voice استفاده کنید

اگرچه به نظر می رسد که ما باید بتوانیم تنها با یک شماره تلفن کار کنیم، اما در واقعیت به این سادگی نیست.

بسیاری از مردم با چندین گوشی دستکاری می کنند. تقریباً همه یک شماره تلفن همراه دارند که برای موارد مختلف استفاده می شود، اما در درجه اول به دلایل شخصی. برخی از افراد ممکن است شماره تلفن دومی داشته باشند که صرفاً به ارتباطات مربوط به کار اختصاص داده شده است.

برخی دیگر ممکن است تلفن ثابت در دفتر یا خانه خود داشته باشند. و پس از آن تعداد کمی وجود دارند که ممکن است یک شماره تلفن ثابت در خانه برای تماس های شخصی داشته باشند. برقراری تعادل و پرش بین این همه شماره و تلفن های مختلف ساده ترین راه برای مدیریت چندین شماره نیست.

Google Voice راه جدیدی را برای ساده سازی معرفی می کند.

با استفاده از آن، می‌توانید همه شماره‌های خود را به یک شماره منفرد فوروارد کنید و به شما امکان می‌دهد به تماس‌های همه شماره‌های تلفن مختلف خود در همان دستگاه پاسخ دهید.

Google Voice در بین صاحبان مشاغل کوچک و شرکت های بزرگ نیز مورد علاقه است. تماس های تلفنی را برای همه ساده می کند و همه چیز را در یک مکان قرار می دهد.

ممکن است احساس کنید آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که به دست آورید یکی دیگر شماره تلفن برای اضافه کردن به لیست با این حال، شماره تلفن Google Voice ممکن است آخرین شماره‌ای باشد که تا به حال به آن نیاز دارید. این سرویس تلفنی برای ادغام چندین کانال ارتباطی در یک مکان عالی است. و این تنها یکی از بسیاری از ویژگی های اضافی آن است. در اینجا دلیلی است که شما باید از حمل چندین تلفن خودداری کنید و به جای آن از این VoIP استفاده کنید.

1. می توانید از جیمیل تماس بگیرید و تماس برقرار کنید

هر کسی که یک حساب جیمیل دارد می‌تواند از قبل به صورت رایگان با ایالات متحده و کانادا تماس بگیرد. با این حال، شماره‌ای که از آن تماس می‌گیرید، یک شماره تصادفی خواهد بود که فرد طرف مقابل آن را تشخیص نمی‌دهد و ممکن است آن را نگیرد. با Google Voice، هر تماسی که از Gmail برقرار می کنید به عنوان شماره Google Voice شما نشان داده می شود.

ادغام با Gmail همچنین به این معنی است که می توانید در Gmail و Google Hangouts تماس بگیرید و از طریق رایانه به آنها پاسخ دهید.

2. متون نامحدود رایگان دریافت می کنید

پیامک رایگان در سرویس Google Voice گنجانده شده است. اگر ترجیح می‌دهید از تلفن خود پیامک ارسال کنید، می‌توانید این کار را از طریق برنامه Google Voice انجام دهید و برای انجام این کار نیازی به برنامه شخص ثالث و غیر رسمی ندارید. همچنین می توانید از طریق وب سایت Google Voice یا افزونه Google Voice Chrome پیامک ارسال کنید.

یکی از مزایای قابلیت متن در Google Voice این است که در صورت نیاز به تنظیم مجدد گوشی یا دریافت گوشی جدید، پیامک های خود را از دست نخواهید داد. برای ردیابی هر گونه اطلاعاتی که ممکن است نیاز داشته باشید، می توانید آرشیو متون خود را به صورت آنلاین جستجو کنید.

3. شما می توانید تمام تماس های خود را به یک شماره منتقل کنید

شماره Google Voice شما به شما امکان می دهد تماس های خود را به شماره های دیگر بازارسال کنید. زمانی که نوبت به خرید یک تلفن جدید یا تعویض اپراتور تلفن همراه می رسد، این امر مفید است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک شماره تلفن همراه جدید دریافت کنید و شماره Google Voice خود را به آن فوروارد کنید یا آن را به شماره تلفن قدیمی قبلی خود فوروارد کنید.

Google همچنین این گزینه را برای شما دارد که شماره تلفن موجود خود را به Google Voice منتقل کنید، بنابراین نیازی نیست شماره Google Voice خود را با همه به اشتراک بگذارید. اگرچه این ویژگی هزینه اضافی دارد، اما ممکن است برای شما ارزشش را داشته باشد.

4. پیام های صوتی شما رونویسی می شوند

Google Voice نه تنها با پست صوتی ارائه می شود، بلکه همه چیز را یک قدم جلوتر می برد و از فناوری تشخیص گفتار پیشرفته خود برای رونویسی پست صوتی شما به یک متن استفاده می کند. شما می توانید متن را بخوانید یا به پست صوتی گوش دهید. این یک ویژگی عالی برای کسانی است که باید تعیین کنند آیا یک پست صوتی به اندازه کافی برای ترک جلسه مهم است یا برای افرادی که از گوش دادن به پست صوتی متنفرند.

5. شما می توانید به پست های صوتی همانطور که در حال ترک شدن هستند گوش دهید

یکی از ویژگی‌های این سرویس تلفنی این است که می‌توانید به پست‌های صوتی در زمانی که کسی آنها را ترک می‌کند گوش دهید. نه تنها این، بلکه می‌توانید به سادگی با فشار دادن کلید ستاره، تصمیم بگیرید که از طریق پست صوتی به تلفن پاسخ دهید.

6. می توانید قوانین انتقال تماس را تنظیم کنید

این سرویس به شما امکان می‌دهد همه شماره‌ها و تماس‌های خود را به یک شماره Google Voice بازارسال کنید. با این حال، این همه چیز نیست. می‌توانید قوانین خاصی را برای تماس‌ها تنظیم کنید تا تعیین کنید چه تماس‌هایی کجا و چه زمانی انجام می‌شوند.

به عنوان مثال، بگویید که برای یک روز گلف بازی می کنید و نمی خواهید اذیت شوید. می‌توانید قوانینی تنظیم کنید تا تماس‌های تلفن همراهتان در ساعاتی که گلف می‌کنید به دفترتان ارسال شود.

گزینه دیگر این است که در صورت نیاز به اطمینان از تماس تلفنی، ترتیب اهمیت را با تلفن ها تنظیم کنید. این به این معنی است که شخصی که سعی دارد با شما تماس بگیرد می‌تواند با شماره Google Voice شما تماس بگیرد، و شما آن را طوری تنظیم کرده‌اید که ابتدا به تلفن خانه، سپس تلفن محل کارتان، اگر در خانه پاسخ نمی‌دهید، و سپس تلفن همراهتان، اگر پاسخ نمی‌دهید، تماس بگیرد. به دوتای دیگه جواب نده یا می‌توانید همه اعداد را به طور همزمان به صدا درآورید، که یک ویژگی عالی برای صاحبان مشاغل کوچک یا پیمانکاران مستقل است.

7. می توانید تماس ها را ضبط کنید

Google Voice به شما امکان می دهد تماس ها را به راحتی ضبط کنید و به شما امکان می دهد با لمس یک دکمه ضبط را شروع و متوقف کنید. شما می توانید به راحتی در هر زمان به ضبط های آنلاین دسترسی داشته باشید. این یک ویژگی عالی برای جلسات مهم و مصاحبه هایی است که از طریق تلفن انجام می شود. در صورت لزوم می توان آنها را ذخیره و ارجاع داد.

8. شما می توانید به راحتی تلفن ها را تغییر دهید

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این سرویس این است که می‌توانید تلفن‌ها را در هنگام تماس تغییر دهید. شما به سادگی کلید ستاره را فشار دهید و سایر تلفن هایی که به Google Voice خود وصل کرده اید زنگ می زنند و می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید. شما می توانید به معنای واقعی کلمه از جایی که کار را رها کرده اید ادامه دهید، با این شانس که فرد آن طرف تلفن هرگز متوجه تغییر چیزی نشود.

Google Voice چگونه کار می کند

همه ویژگی‌های فوق می‌توانند به لطف Voice over Internet Protocol (VoIP) کار کنند. این فناوری به شما امکان می دهد به جای خط تلفن از اتصال اینترنت پهن باند برای برقراری تماس استفاده کنید.

هنگامی که با شماره Google Voice خود تماس برقرار می کنید، چیزی که اتفاق می افتد این است که صدای شما را به سیگنال دیجیتالی تبدیل می کند که از طریق اینترنت منتقل می شود. با سرویس VoIP مانند Google Voice، می‌توانید مستقیماً از رایانه تماس برقرار کنید.

برای برقراری هرگونه تماس تلفنی از طریق Google Voice فقط به اتصال به اینترنت نیاز است.

آنچه برای Google Voice نیاز دارید

تنها چیزی که برای راه اندازی Google Voice نیاز دارید یک حساب معتبر Google و یک شماره تلفن ایالات متحده یا کانادا (اعم از تلفن همراه یا ثابت) است. این شماره تلفن همان چیزی است که Google برای تأیید هویت شما و به عنوان شماره بازارسال استفاده می کند.

قیمت گذاری

هنگام برقراری تماس از ایالات متحده و استفاده توسط یک نفر، تقریباً همه شماره‌های Google Voice به ایالات متحده و کانادا رایگان هستند.

با این حال، اگر می‌خواهید ویژگی‌های بیشتر و دسترسی بیشتری داشته باشید، می‌خواهید به گزینه‌های مختلف قیمت‌گذاری نگاه کنید. در اینجا ویژگی ها و هزینه های طرح های مختلف آورده شده است.

رایگان. این طرح قیمت هیچ هزینه ای ندارد و به یک کاربر در یک مکان داخلی (ایالات متحده یا کانادا) اجازه می دهد.

شروع کننده. این طرح قیمت 10 دلار برای هر کاربر در ماه هزینه دارد و به شما امکان می دهد تا 10 کاربر در 10 مکان مختلف داخلی تحت یک حساب کاربری داشته باشید.

شما دریافت می کنید:

 • تماس رایگان با ایالات متحده از هر کشوری
 • تماس رایگان با کانادا از هر کشوری
 • پیامک نامحدود در ایالات متحده
 • سازگاری با Google Fi
 • رونویسی پست صوتی
 • ادغام تقویم گوگل
 • ادغام Google Meet
 • اپلیکیشن موبایل برای اندروید و iOS
 • برنامه وب
 • پشتیبانی 24/7
 • توافقنامه سطح خدمات
 • گزارش استفاده و فعالیت
 • انتقال تماس

طرح شروع برای مشاغل کوچک و کارآفرینان با 10 کارمند یا کمتر بهترین است.

استاندارد. این طرح قیمت 20 دلار برای هر کاربر در ماه هزینه دارد و به تعداد نامحدودی از کاربران در مکان های داخلی نامحدود تحت یک حساب اجازه می دهد.

شما همه چیزهایی را که در طرح آغازگر گنجانده شده است، و همچنین:

 • خدمه خودکار چند سطحی
 • گروه های حلقه
 • پشتیبانی تلفن رومیزی
 • eDiscovery برای تماس‌ها، پست صوتی و سوابق پیامک

طرح استاندارد برای مشاغل داخلی با هر اندازه ای بهترین است.

برتر. این طرح قیمت 30 دلار برای هر کاربر در ماه هزینه دارد. این به شما امکان می دهد تعداد نامحدودی کاربر در مکان های داخلی نامحدود و مکان های بین المللی نامحدود تحت یک حساب کاربری داشته باشید. شما همه چیزهایی را که در طرح استاندارد و گزارش های پیشرفته و مناطق داده گنجانده شده است، دریافت می کنید.

طرح برتر برای مشاغل بزرگتر بین المللی بهترین است.

چگونه با Google Voice شروع کنیم

راه اندازی Google Voice یک فرآیند نسبتاً سریع و آسان است.

مرحله 1: وارد گوگل شوید

ورود به حساب Google شما.

مرحله 2: شماره تلفن Google Voice را انتخاب کنید

به voice.google.com بروید. از اینجا، شماره تلفنی را در منطقه خود انتخاب می کنید که می خواهید به عنوان شماره Google Voice خود ایجاد کنید.

با نام شهر یا کد منطقه خود جستجو کنید تا ببینید چه شماره هایی در دسترس هستند. اگر شماره های موجود در منطقه شما وجود ندارد، جایی در نزدیکی آن را امتحان کنید.

مرحله 3: شماره تلفن موجود را تأیید کنید

هنگامی که شماره مورد نظر خود را پیدا کردید، کلیک کنید انتخاب کنید. در مرحله بعد، از شما خواسته می شود تا شماره موجود خود را تأیید کنید. این کار را با کلیک انجام دهید تأیید کنید و تایپ کردن شماره ای که می خواهید Google تماس های شما را به آن فوروارد کند (شماره تلفن همراه فعلی شما). کلیک ارسال کد

هنگامی که گوگل با شما تماس گرفت یا کد را برای شما پیامک ارسال کرد، آن را به صورت آنلاین وارد کنید و کلیک کنید تأیید کنید.

مرحله 4: راه اندازی را در رایانه به پایان برسانید

برای تأیید اینکه شماره ای که تأیید کردید واقعاً شماره ای است که می خواهید تماس های شما به آن فوروارد شود، کلیک کنید مطالبه.

در صورت نیاز این گزینه را خواهید داشت که بعداً این شماره را تغییر دهید.

کلیک پایان دو بار، و شما آماده استفاده از Google Voice در رایانه خود هستید.

مرحله 5: برنامه Google Voice را دانلود کنید

در مرحله بعد، می خواهید Google Voice را بر روی تلفن خود فعال کنید. به فروشگاه برنامه بروید و برنامه Google Voice را از فروشگاه برنامه اپل (iPhone) یا فروشگاه Google Play (اندروید) دانلود کنید.

برنامه را باز کنید و به حساب Google خود وارد شوید. در اینجا، شرایط خدمات و خط مشی رازداری را مرور کنید و آنها را بپذیرید.

چگونه اولین تماس صوتی گوگل خود را انجام دهیم

برقراری اولین تماس با Google Voice یک فرآیند ساده است که تقریباً شبیه تماس با شخصی در یک تلفن معمولی است. این کار را می توان از طریق رایانه یا تلفن هوشمند انجام داد.

یا در رایانه خود به voice.google.com بروید یا برنامه Voice را در تلفن خود باز کنید.

به برگه “تماس ها” بروید. اگر شخصی که می‌خواهید با او تماس بگیرید در لیست تماس‌های اخیر شما است، نشانگر را روی نام/شماره او نگه دارید و برای تماس با او نماد تلفن را فشار دهید. همچنین می توانید با فردی از لیست مخاطبین خود در سمت راست تماس بگیرید. یا می توانید به صورت دستی با استفاده از صفحه کلید شماره گیری کنید.

برای اینکه شماره Google Voice شما فعال بماند، باید حداقل یک تماس یا پیامک در ماه برقرار کنید. اگر این کار را انجام ندهید، پس از 30 روز عدم فعالیت، شماره Google Voice خود را از دست خواهید داد. در این صورت، دفعه بعد که وارد سیستم می‌شوید، باید برای شماره جدیدی ثبت‌نام کنید.