6 مرحله آسان برای شروع LLC در گرجستان

افشاگری: این محتوا از خواننده پشتیبانی می کند ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

تصمیم گیری برای ایجاد LLC گام مناسبی برای بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک است. شما از همان مسئولیت شخصی مانند شرکتها برخوردار هستید ، بدون تمام تشریفات مربوط به اداره یک شرکت. راه اندازی LLC بسیار ساده تر از آن است که اکثر مردم فکر می کنند. این امر به ویژه در صورت استفاده از خدمات تشکیل دهنده صادق است. من همه چیز را که باید در مورد تشکیل LLC در گرجستان بدانید ، به شما ارائه خواهم داد.

چرا راه اندازی LLC در گرجستان ارزش آن را دارد

گرجستان یکی از بهترین ایالت ها برای شروع تجارت است. ایالت چندین گزینه تامین مالی ، اعتبار مالیاتی ، تخفیف مالیاتی و سایر مزایا را برای استارتاپ ها ارائه می دهد. چرا باید به طور خاص انتخاب LLC را در آنجا انتخاب کنید؟

یکی از بهترین چیزها در مورد LLC ها حفاظت از مسئولیت آنها است. درست مانند یک شرکت ، LLC ها از مسئولیت محدودی برخوردار هستند. این بدان معناست که صاحبان مشاغل هیچ مسئولیتی در قبال بدهی ها ، زیان ها یا دعاوی آن شرکت ندارند. در نتیجه ، دارایی های شخصی شما به طور قانونی از بدهی های تجاری شما جدا می شود.

ثانیاً ، LLC ها از مالیات “گذر” شناخته می شوند. بر خلاف شرکت هایی که در سطح فدرال مالیات می گیرند ، اعضای LLC مالیات بر اظهارنامه شخصی خود ثبت می کنند. این وضعیت به جلوگیری از مالیات مضاعف ، که در شرکت ها معمول است ، کمک می کند.

به طور مشابه ، LLC ها از انعطاف پذیری زیادی در فصل مالیات برخوردارند. یک LLC می تواند به عنوان یک مالک انفرادی ، یک شرکت C یا یک شرکت S از مالیات برخوردار شود. وکیل مالیاتی می تواند به شما در تصمیم گیری برای بهترین وضعیت تشکیل پرونده برای مشاغل شما کمک کند. مالکیت انفرادی و مشارکت این نوع انعطاف پذیری مالیاتی را ارائه نمی دهد.

در نهایت ، ساختار و مدیریت LLC ها پیچیدگی کمتری دارد. به عنوان مثال ، شرکت ها باید دارای هیئت مدیره ، سهامداران و افسران باشند. اما ، اعضای LLC می توانند عملیات روزانه شرکت را انتخاب کنند. اعضای LLC همچنین می توانند نقشها و مسئولیتهای دیگری را در قرارداد عملیاتی تعیین کنند. به طور خلاصه ، صاحبان LLC آزادی بیشتری برای ساختار دهی و مدیریت شرکت خود به دلخواه خود دارند.

سرمایه گذاری مورد نیاز برای راه اندازی LLC در گرجستان

هزینه واقعی شروع LLC در گرجستان می تواند متفاوت باشد. برخی از هزینه ها اجباری و برخی دیگر اختیاری است. اما حتی هزینه های اختیاری برای راه اندازی LLC شما تا حد زیادی روان و سریعتر عمل می کند.

اولین هزینه واضح هزینه ثبت نام است. شما باید مقاله ای از سازمان را با وزیر امور خارجه گرجستان تهیه کنید. در صورت ثبت نام آنلاین باید 100 دلار یا در صورت ارسال فرم های خود 110 دلار پرداخت کنید.

در صورت ثبت آنلاین ، ارسال مقالات سازمان شما بین پنج تا هفت روز کاری طول می کشد. این پروسه ممکن است از طریق پست تا دو هفته به طول انجامد. اما ، می توانید با پرداخت 100 دلار دیگر ، این روند را تسریع کنید. در این صورت ، می توانید اساسنامه خود را در دو روز ثبت کنید. با پرداخت 250 دلار اضافی برای تشکیل پرونده در همان روز ، می توانید این روند را حتی سریعتر انجام دهید.

همچنین می توانید از خدمات تشکیل LLC برای کمک به ثبت نام تجارت خود استفاده کنید. من این مسیر را به شدت توصیه می کنم. شما قادر خواهید بود از خطاهایی که می توانند روند را بی دلیل پیچیده کنند ، جلوگیری کنید. این هزینه می تواند متفاوت باشد. اما ZenBusiness ، انتخاب برتر من برای خدمات تشکیل پرونده LLC ، از 39 دلار شروع می شود.

شما همچنین باید یک نماینده ثبت شده برای تشکیل LLC در گرجستان تعیین کنید. باز هم می توانید خودتان یا یکی دیگر از اعضای LLC را انتخاب کنید. از این طریق می توانید از هزینه نمایندگی ثبت شده تجاری جلوگیری کنید. هزینه های نمایندگی ثبت شده تجاری متفاوت است ، اما ZenBusiness در صورت استفاده از آن برای ثبت LLC خود ، خدمات نمایندگی ثبت شده رایگان را به مدت یک سال ارائه می دهد.

همچنین می توانید نام LLC خود را نزد وزیر خارجه گرجستان رزرو کنید. باز هم ، این هزینه اختیاری است. رزرو آنلاین نام کسب و کار شما 25 دلار یا در صورت انتخاب گزینه بایگانی کاغذ 35 دلار هزینه دارد.

هزینه نهایی سالانه 50 دلار هزینه ثبت نام خواهد بود. علاوه بر این ، ارائه گزارش سالانه برای به روز رسانی سوابق LLC خود با وزیر امور خارجه الزامی است.

6 مرحله برای شروع LLC در گرجستان

در اینجا نحوه گام به گام راه اندازی LLC در گرجستان آمده است.

مرحله 1 – یک سرویس تشکیل LLC را انتخاب کنید

اگرچه اختیاری است ، اما من به شدت توصیه می کنم از خدمات تشکیل LLC برای کمک به شما در ثبت کسب و کار خود استفاده کنید. اگر چیز دیگری نباشد ، این شرکت ها متخصصانی دارند که اسناد شما را بررسی کنند. کارشناسان از صحت تمام اطلاعات اطمینان می یابند و خطاها یا اشتباهاتی را که ممکن است روند را به تاخیر بیاندازند ، تشخیص می دهند.

علاوه بر این ، خدمات تشکیل LLC دارای تماس هایی با منشی دفتر امور خارجه هستند. این تماس ها می توانند به تسریع روند تشکیل کمک کنند ، حتی اگر برای تسریع در تسویه حساب هزینه ای پرداخت نکرده باشید.

توصیه می کنم از ZenBusiness برای این مرحله استفاده کنید. این سرویس بسیار مقرون به صرفه است و فقط 39 دلار در ماه شروع می کند. ZenBusiness همچنین بسته های ممتازی را ارائه می دهد. فقط در صورت نیاز به خدمات اضافی مانند یک قرارداد اجرایی یا کمک در دریافت شماره شناسایی کارفرما (EIN).

برای ثبت نام در سرویس تشکیل و دریافت حساب ZenBusiness خود ، کافی است به این پیوند بروید.

در مرحله بعد ، سه بسته برای انتخاب به شما ارائه می شود ، از جمله:

  • شروع کننده – 39 دلار در سال
  • حرفه ای – 149 دلار در سال
  • حق بیمه – 249 دلار در سال

اگر از قبل EIN داشته باشید یا با گرفتن آن مشکلی نداشته باشید ، برنامه Starter به اندازه کافی خوب است. در غیر این صورت ، طرح Pro دارای افزونه های فوق العاده ای است ، از جمله کمک به شما در دریافت EIN و تسریع در تشکیل پرونده.

لطفاً توجه داشته باشید که این قیمتها شامل هزینه تشکیل پرونده دولتی نمی شودبه

سپس ، اطلاعات درخواستی را برای تکمیل مراحل ثبت نام وارد کنید.

مرحله 2 – نامی برای LLC خود انتخاب کنید

قبل از ثبت LLC خود در گرجستان ، به یک نام تجاری منحصر به فرد نیاز دارید. علاوه بر این ، باید مطمئن شوید که این نام از هر نام دیگری در پرونده پرونده وزیر امور خارجه قابل تشخیص است. این قانون برای همه انواع موجودیت اعمال می شود. به عنوان مثال ، نام LLC شما نمی تواند مشابه یک مالکیت شخصی ، مشارکت یا شرکتی باشد که در حال حاضر در وزیر خارجه گرجستان ثبت شده است.

علاوه بر این ، برخی از نام ها محدود هستند یا نیاز به رضایت وزیر امور خارجه دارند. به عنوان مثال ، برای استفاده از کلماتی مانند “بیمه” ، “اطمینان” ، “وفاداری” یا “غرامت” باید یک نامه تأییدیه ارسال کنید. به طور مشابه ، برای استفاده از کلمه “بانک” به مجوز کتبی احتیاج دارید که شامل تغییرات مانند “بانکدار” ، “بانک” ، “اعتماد” و “پس انداز و وام” است.

در نهایت ، نام باید شامل LLC ، LLC ، LC ، شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت محدود باشد. شما می توانید لیست کامل دستورالعمل های نامگذاری Georgia LLC را در اینجا پیدا کنید.

با جستجوی آن در پایگاه داده Georgia Corporation Division ، می توانید دریابید که آیا نام موجود است یا خیر.

حتماً نام دامنه را جستجو کنید تا بدانید نام دامنه گرفته شده است یا خیر. اگر نه ، اکنون زمان مناسبی برای ادعای آن است.

مرحله 3 – نام LLC خود را رزرو کنید

اگرچه اجباری نیست ، اما بهتر است نام LLC خود را رزرو کنید. همه چیز به سرعت تغییر می کند ، و ممکن است شخصی نام شما را ثبت کند در حالی که شما هنوز مراحل تشکیل پرونده را طی می کنید. فرایند تشکیل پرونده در برخی موارد تا دو هفته به طول می انجامد ، بنابراین بهتر است ایمن باشید.

شما می توانید نام کسب و کار خود را از طریق پست در فرم درخواست رزرو نام تکمیل شده رزرو کنید. همچنین می توانید فرم را به صورت آنلاین پر کرده و ارسال کنید. در نهایت ، برای رزرو نام خود باید 25 دلار هزینه بپردازید.

مرحله 4 – نمایندگی ثبت شده در گرجستان را انتخاب کنید

برای ثبت LLC خود در گرجستان باید یک نماینده ثبت شده داشته باشید. یک نماینده ثبت شده واسطه ای برای تجارت شما و وزیر امور خارجه است. در درجه اول ، نماینده مسئول دریافت اسناد حقوقی مهم از طرف شرکت است.

شما می توانید نمایندگی ثبت شده خود را انتخاب کنید. اما ، چندین شرط وجود دارد. ابتدا باید مقیم گرجستان باشید. علاوه بر این ، شما باید در محل کسب و کار خود در ساعات کاری معمولی ، یعنی 9 صبح تا 5 بعد از ظهر در دسترس باشید.

در حقیقت ، استخدام نماینده ثبت شده تجاری مزایایی دارد. نماینده اسناد حقوقی از جمله ارائه اسناد فرایند را دریافت می کند. این بدان معناست که شما ریسک نمی کنید که در حضور خانواده ، کارمندان یا مشتریان خود خدمت کنید.

علاوه بر این ، آدرس نماینده ثبت شده اطلاعات عمومی است. اگر کسب و کار خود را خارج از خانه خود اداره کنید ، این وضعیت می تواند مشکل ساز باشد. خبر خوب این است که اگر LLC خود را به شرکت ارائه دهید ، ZenBusiness حداقل یک سال به عنوان نماینده ثبت شده شما عمل می کند. این امر در مورد همه برنامه ها ، از جمله برنامه شروع کننده صادق است. پس از آن ، می توانید خدمات نمایندگی ثبت شده را با 199 دلار در سال تمدید کنید.

مرحله 5 – پیش نویس یک قرارداد عملیاتی

شایان ذکر است که برای ثبت LLC نیازی به توافقنامه عملیاتی ندارید. شما قرارداد عملیاتی را در اسناد خود گنجانده نخواهید کرد. اما ، این زمان بسیار خوبی است تا قبل از ایجاد یک نهاد تجاری قانونی ، مطمئن شوید که همه اعضای LLC در یک صفحه هستند. توافقنامه عملیاتی به روشن شدن ساختار مالکیت و مدیریت LLC کمک می کند. این احتیاط می تواند به جلوگیری از عوارض پس از ثبت شرکت در وزیر امور خارجه کمک کند.

برخی از جزئیاتی که باید در قرارداد اجرایی خود برجسته شوید عبارتند از:

  • مسئولیت های هر یک از اعضا
  • روش پذیرش اعضای جدید
  • چگونه اعضا می توانند عضویت خود را خاتمه داده یا انتقال دهند
  • نحوه تقسیم سود LLC

به یاد داشته باشید ، LLC شما در صورت عدم توافقنامه عملیاتی تحت قوانین پیش فرض ایالت شما قرار می گیرد. به عنوان مثال ، اکثر ایالت ها تعیین می کنند که LLC باید در صورت ترک یا مرگ یکی از اعضای آن منحل شود. بنابراین ، احتیاط این است که در مورد چگونگی خاتمه یا انتقال اعضاء یک بند درج شود.

علاوه بر این ، اکثر ایالت ها از نظر قانونی به LLC ها نیازی ندارند که توافقنامه عملیاتی داشته باشند. اما ، هنوز سند مهمی است که ارزش بررسی جدی دارد. همه برنامه های ZenBusiness دارای الگوی توافقنامه عملیاتی هستند تا پیش نویس سند شما را ساده تر کنند.

مرحله 6 – بایگانی مقالات سازمان

اگر از سرویس تشکیل ZenBusness استفاده می کنید ، لازم نیست نگران این فرآیند باشید. این شرکت کلیه اسناد و مدارک ، از جمله تهیه و ثبت مقالات سازمان شما نزد وزیر امور خارجه گرجستان را بر عهده خواهد داشت. در صورت هرگونه اطلاعات مفقود شده با شما تماس گرفته می شود ، فقط برای اطمینان از صحت کاغذ.

اما ، اگر می خواهید سند را به صورت دستی ارسال کنید ، می توانید این کار را به صورت آنلاین یا از طریق پست انجام دهید. برای ثبت آنلاین اسناد خود می توانید از این پیوند دیدن کنید. گرجستان دارای یکی از ساده ترین مقاله های سازمان های هر ایالت است. شما فقط باید نام LLC خود ، تاریخ لازم برای تشکیل پرونده ، نقش خود در تشکیل LLC و امضای خود را ارائه دهید.

متناوباً ، می توانید فرم گرجستان فرم CD 030 را برای ارسال در نسخه چاپی مقالات سازمان بارگیری کنید. اگر از طریق پست پرونده ارسال می کنید ، باید یک فرم ارسال نیز داشته باشید. می توانید مدارک خود را به آدرس زیر ارسال کنید:

بخش شرکت ها 2

دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور

SE ، سوئیت 313 برج غربی

آتلانتا ، GA 30334

همچنین ، در صورت وجود خطا یا از دست رفتن اطلاعات روی کاغذ ، به شما اطلاع داده می شود. اگر امیدوار هستید تاریخ تشکیل اولیه کسب و کار را حفظ کنید ، باید مشکل را اصلاح کرده و سند را ظرف 30 روز دوباره پرونده کنید.

در نهایت ، شما مدارک فیزیکی دریافت خواهید کرد که تأیید می کند LLC شما تأیید شده است. در صورت استفاده از سرویس تشکیل ، می توانید اسناد را در داشبورد ZenBusiness خود بیابید. اطمینان حاصل کنید که اسناد و مدارک را با سایر اسناد تجاری مهم مانند قرارداد عملیاتی ، قراردادها و گواهینامه های اعضا ارسال کنید.

مراحل بعدی

پس از ثبت شرکت شما هنوز چند کار باقی مانده است. در مرحله اول ، شما نیاز به شماره شناسایی کارفرما (EIN) دارید. اگر LLC شما قصد دارد کارمندانی را استخدام کند یا ملزم به تشکیل مالیات بر ارزش افزوده باشید ، به یک EIN احتیاج خواهید داشت. همچنین ، همه LLC های چند عضو ملزم به داشتن EIN هستند.

در مرحله بعد ، مجوزهای تجاری و مجوزهای مورد نیاز برای فعالیت در گرجستان را بیابید. به عنوان مثال ، اگر قصد فروش نوشیدنی های الکلی در بار ، رستوران یا خواربارفروشی خود را دارید ، باید برای مجوز الکل اقدام کنید. به طور مشابه ، در صورت فروش کالاهای مشمول مالیات بر فروش ، به مجوز فروشنده نیاز خواهید داشت. اطلاعات بیشتر در مورد مجوزها و مجوزها را می توانید در وب سایت بخش تابلوهای مجوز حرفه ای گرجستان بیابید.

در نهایت ، مطمئن شوید که یک حساب بانکی تجاری باز می کنید ، حتی اگر LLC تک نفره هستید. با مخلوط کردن حسابهای مالی شخصی و تجاری ، می توانید حفاظت از مسئولیت شخصی خود را از دست بدهید. به عنوان مثال ، پذیرش پرداخت های تجاری یا خرید لوازم تجاری با کارت اعتباری شخصی یا حساب جاری می تواند شما را در برابر سوراخ شدن شرکت آسیب پذیر کند. بنابراین ، کارت اعتباری شرکت را به همراه حساب بانکی تجاری خود فراموش نکنید.

در زیر دو پست مرتبط دیگر برای کمک به شما در سفر وجود دارد: