5 مرحله آسان برای ایجاد یک قرارداد عملیاتی

افشاگری: این محتوا از خواننده پشتیبانی می کند ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

توافقنامه عملیاتی یک سند مهم است که توسط شرکتهای با مسئولیت محدود (LLC) برای تعیین قوانین و دستورالعملها برای یک تجارت و اعضای آن استفاده می شود. ممکن است در ابتدا کمی چالش برانگیز به نظر برسد ، مخصوصاً در مورد LLC های شریک چندگانه ، اما در واقع بسیار ساده است. و هنگامی که آن را تنظیم کردید ، یک سند روان است که می توانید در آینده با رشد و تغییر کسب و کار خود آن را اصلاح کنید.

چرا ایجاد یک توافقنامه عملیاتی ارزش آن را دارد

قراردادهای عملیاتی همیشه از نظر قانونی مورد نیاز نیستند ، اما هنوز هم ارزش داشتن آنها را دارند. آنها قوانین و دستورالعمل های یک تجارت را تعیین می کنند در حالی که مسئولیت شخصی را از مسئولیت تجاری جدا می کنند. این امر برای LLC های مجرد به همان اندازه مهم است که برای LLC های چند شریک اهمیت دارد.

توافقنامه عملیاتی شما همچنین برای محافظت از شما در برابر مشکلات قانونی که ممکن است ایجاد شود وجود دارد. این موارد شامل اختلافات اعضا ، پرونده های دادگاه و اختلافات سرمایه گذاران است. داشتن یک قرارداد اجرایی از سوء تفاهم جلوگیری می کند و به دادگاه ها نشان می دهد که شما کسب و کار خود را با یک برنامه مشخص و با رعایت مقررات دنبال کرده اید.

یکی دیگر از مواردی که قراردادهای عملیاتی را بسیار ارزشمند می کند این است که می توانند هنگام افزایش مقیاس کسب و کار شما کمک کنند. اگر تصمیم دارید اعضای جدیدی را به خدمت بگیرید ، با سرمایه گذاران کار کنید یا در معرض دید عموم قرار بگیرید ، این سند بسیار مهم خواهد بود.

بهترین بخش در مورد ایجاد یک توافقنامه عملیاتی این است که پس از اتمام کار ، انجام می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را با هر تغییری به روز کنید. هنگامی که آن را ایجاد کردید ، سندی در اختیار دارید که می توانید برای بازنگری و اصلاح مجدد به آن برگردید.

سرمایه گذاری مورد نیاز برای ایجاد یک قرارداد عملیاتی

هنگام ایجاد یک راهنمای عملیاتی ، چند گزینه برای تأمین مالی آن دارید.

می توانید الگویی را انتخاب کنید که خودتان آن را پر کرده و در صورت ایجاد تغییرات تجاری ، آن را به روز کنید. اگر تنها مالک شما هستید و تجارت شما نسبتاً ساده است ، این یک گزینه رایگان است که می تواند کار کند.

اگر LLC چند شریک دارید ، ممکن است بخواهید مستقیماً با یک وکیل کار کنید. این یک گزینه بسیار گران تر است ، اما به شما کمک می کند تا از پیچیدگی های چند شریک یا سرمایه گذار جلوگیری کنید. شما باید به دنبال یک وکیل محلی باشید تا اطمینان حاصل کنید که آنها از مقررات ایالت شما مطلع هستند.

سومین گزینه شما این است که با یک سرویس تشکیل کسب و کار کار کنید. خدمات تشکیل به شما کمک می کند تا یک LLC تشکیل دهید ، آن را ثبت کنید و کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز – از جمله قرارداد عملیاتی خود – را پر کنید. این یک گزینه خوب برای صرفه جویی در وقت و پول است.

بسیاری از خدمات عالی برای انتخاب وجود دارد ، اما LegalZoom محبوب ترین است. این مجموعه خدمات مختلفی را ارائه می دهد ، از جمله ایجاد توافقنامه های عملیاتی ، انحلال و تشکیل LLC:

5 مرحله برای ایجاد یک قرارداد عملیاتی

در زیر یک راهنمای گام به گام برای ایجاد توافقنامه عملکرد خود از ابتدا آمده است.

شماره 1 – LLC خود را تشکیل دهید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که LLC خود را تشکیل دهید (اگر قبلاً این کار را انجام داده اید ، به مرحله 2 بروید!) توافقنامه های عملیاتی فقط برای LLC ها کار می کند و برای تکمیل تمام جزئیات صحیح برای قرارداد عملیاتی خود ، شما باید LLC خود را تشکیل داده و سازماندهی کنید.

تصمیم گیری در مورد تمام جزئیات قبل از شروع به کار بر روی قرارداد عملیاتی ، می تواند در زمان زیادی صرفه جویی کند.

دو راه اصلی وجود دارد که می توانید در مورد ایجاد LLC خود اقدام کنید:

 1. از وکیل استفاده کنید. در صورت تمایل ، می توانید مستقیماً با یک وکیل تجاری همکاری کنید تا به شما در تنظیم LLC خود کمک کند. این یک راه عالی برای صرفه جویی در وقت و اطمینان از انجام همه کارها به درستی است. شما همیشه باید به دنبال یک وکیل محلی باشید تا مطمئن شوید که از مقررات خاص ایالت شما مطلع است.
 2. از خدمات تشکیل کسب و کار استفاده کنید. اگر می خواهید تشکیل LLC خود را آسان تر (و ارزان تر) کنید ، می توانید از خدمات تشکیل کسب و کار استفاده کنید. این خدمات به شما در مورد همه مدیران مانند حسابداری ، ثبت نام و اسناد و مدارک کمک می کند.

از نظر گزینه دوم ، LegalZoom می تواند به شما در ایجاد یک توافقنامه عملیاتی کمک کند ، اما همچنین می تواند به شما در تشکیل LLC شما کمک کند. آنها LLC را برای LLC های تک و LLC های چند شریک ارائه می دهند.

آنها نه تنها به شما در فرآیند تشکیل LLC شما کمک می کنند ، بلکه به شما در انتخاب نوع مناسب مالیات ها نیز کمک می کنند و همچنین شما را از هرگونه مشکل قانونی دور می کنند. و البته ، شما یک نماینده ثبت شده دریافت می کنید که می تواند به شما در حرکت در توافقنامه های عملیاتی کمک کند.

هزینه تشکیل LLC با آنها از 79 دلار شروع می شود و در صورت نارضایتی 60 روز فرصت دارید تا بازپرداخت خود را دریافت کنید.

خدمات تشکیل کسب و کار برای کسانی که می خواهند در هنگام صرفه جویی در هزینه ها همه کارها را به درستی انجام دهند و در طول این فرآیند از پشتیبانی متخصص برخوردار باشند ، گزینه بسیار خوبی است.

شماره 2 – الزامات ایالتی را دنبال کنید

برای اکثر مکانها ، توافقنامه عملیاتی توسط قانون لازم نیست. اما هنوز یک سند مهم برای شماست که برای خود داشته باشید.

با این حال ، برخی از دولت ها انجام دادن از شما می خواهد که یک قرارداد عملیاتی داشته باشید. به عنوان مثال ، در ایالات متحده ، پنج ایالت به توافقنامه های عملیاتی نیاز دارند و شرایط خاصی را برای آنها در نظر گرفته اند. آنها نیویورک ، کالیفرنیا ، مین ، دلاور و میسوری هستند.

اگر ایالت شما به یکی نیاز دارد ، نگران نباشید. این می تواند زندگی شما را بسیار آسان کند ، زیرا دستورالعمل های واضحی در مورد مواردی که باید در آن گنجانده شود و نحوه پر کردن آن وجود دارد.

در اینجا نحوه اطمینان از رعایت مقررات محلی وجود دارد:

 • وب سایت دولت محلی خود را بررسی کنید. اگر ایالت یا دولت شما به توافقنامه عملیاتی نیاز داشته باشد ، احتمال دارد که اطلاعات در وب سایت آنها ذکر شود. این ممکن است شامل یک الگو ، آنچه شما باید پر کنید ، و نحوه ارسال و فایل آن باشد.
 • یک وکیل محلی استخدام کنید. اگر از الزامات محلی مطمئن نیستید یا نگران اشتباه هستید ، با وکیل مشاغل محلی تماس بگیرید. آنها می توانند به شما در پر کردن تمام اطلاعات صحیح ، درک قوانین و ثبت صحیح آنها کمک کنند.
 • از خدمات تشکیل کسب و کار استفاده کنید. اگر از خدمات تشکیل کسب و کار مانند LegalZoom استفاده کنید ، آنها می توانند قوانین مختلف ایالتی را برای شما توضیح دهند و در مورد تغییرات آینده در سیاست های فدرال به شما توصیه کنند.

شماره 3 – مقررات اساسی را تعریف کنید

این که دولت شما به توافقنامه عملیاتی نیاز داشته باشد یا خیر ، شما به یک قرارداد عملیاتی نیاز دارید که اطلاعات اولیه مربوط به کسب و کار شما را مشخص کند.

اگر شما یک LLC تنها هستید ، این باید سریع و آسان باشد. اگر شما LLC چند شریک هستید ، باید جلسه ای را ترتیب دهید تا نکات زیر را مورد بحث قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که همه با اطلاعاتی که در توافقنامه خود ثبت می کنید موافق هستند.

ابتدا باید مشخصات اصلی شرکت خود را وارد کنید. این امر بدون توجه به اینکه شما یک LLC مجزا یا چند شریک هستید یا نه ، باید آسان باشد. نوع جزئیاتی که شامل می شود عبارتند از:

 • نام کسب و کار
 • آدرس کسب و کار
 • هدف کسب و کار
 • اعضا (نام و آدرس)
 • نمایندگان را ثبت کنید

نگران جزئیات بیشتر در مورد هدف تجاری خود نباشید – این فقط توضیح کارهایی است که شرکت انجام می دهد ، به جای بیانیه ماموریت یا هر چیزی.

شما همچنین باید نحوه مالیات بر مشاغل از فرم عملیات خود را مشخص کنید. این امر به همان اندازه برای LLC های تک و چند شریک اهمیت دارد.

برای LLC های تک نفره ، باید مشخص کنید که آیا به عنوان یک فرد یا یک تجارت مشمول مالیات خواهید شد. شاید بهتر باشد تجارت را انتخاب کنید ، زیرا قرارداد عملیاتی و LLC تا حدی وجود دارد که شما را به عنوان یک فرد از شما به عنوان یک شرکت جدا کند.

اگر LLC چند شریک هستید ، باید مطمئن شوید که همه اعضا در مورد شرایط مالیات توافق دارند.

در نهایت ، شما باید شرایطی را برای نحوه انحلال و انحلال تجارت تعیین کنید.

شرایط شما ممکن است شامل این باشد که چه کسی و چه کسی قدرت ایجاد انحلال را دارد و چه کسی می تواند زمان انحلال آن را تعیین کند. همچنین باید نحوه تقسیم دارایی ها پس از انحلال را بررسی کنید.

شماره 4 – دستورالعمل های اعضا را تعریف کنید

اگر LLC چند شریک دارید ، مهم است که دستورالعمل هایی در مورد امور مالی ، مدیریت و خروج اعضا تعیین کنید.

این امر همه را در یک صفحه نگه می دارد و از بروز اختلافات در خط جلوگیری می کند. اگر شما یک LLC مجزا هستید ، هنوز می توانید این بخش را به توافقنامه عملیاتی خود اضافه کنید ، اما زمان کمتری از شما می گیرد و نیازی به همه بندها نخواهید داشت.

برای یک LLC چند شریک ، باید مطمئن شوید که همه اعضا واضح هستند و در مورد هر یک از بندهای زیر توافق دارند:

اولین چیزی که شما باید برای مستند سازی کنید مربوط به همه است مشارکت هابه لیست تمام مواردی که هر یک از اعضا کمک کرده اند ، از جمله پول نقد ، خدمات و اموال.

این مهم است زیرا این یکی از محتمل ترین مواردی است که در آینده دوباره مطرح می شود. اگر یکی از اعضا تصمیم به خروج گرفت ، اگر شرکت در حال انحلال است ، یا اگر قصد دارید در هر لحظه به صورت عمومی در دسترس باشید ، به این اطلاعات نیاز خواهید داشت.

شما همچنین باید نحوه کار خود را مشخص کنید تقسیم سود کسب و کاراین معمولاً بر اساس مشارکت یا درصد انجام می شود ، اما مهم است که قبل از شروع کسب و کار کسب و کار ، این را به صورت مکتوب داشته باشید. این موضوعی نیست که بخواهید از طریق آن دچار سردرگمی شوید.

شما باید سند را ثبت کنید درصد مالکیت هر یک از اعضابه اگر شما یک LLC مجزا هستید ، هنگام نوشتن قرارداد عملیاتی خود ، تنها مالک آن خواهید بود.

اگر شما LLC چند شریک هستید ، هر یک از اعضا دارای درصد مالکیت خواهند بود که در آینده سود و سهام را تعیین می کند. این معمولاً بر اساس آنچه آنها از نظر سرمایه یا خدمات به کسب و کار کمک کرده اند ، استوار است.

بعد ، تعیین کنید ساختار مدیریتبه LLC ها معمولاً تحت مدیریت اعضا یا مدیریت مدیر هستند. شما باید مستند کنید که کدام یک از این LLC شما دنبال می شود و اگر مدیرانی را تعیین می کنید ، چقدر حقوق آنها پرداخت می شود.

همچنین باید نقش ها و مسئولیت های هر یک از اعضا و مدیرانی که استخدام می شوند را به وضوح مشخص کنید.

پس از آن ، روش رسمی برای تعیین کنید افزودن اعضای جدید در آیندهبه این می تواند شامل فرایند ورود به هواپیما ، قوانینی باشد که باید رعایت شود یا هرگونه زمینه ای برای اخراج فوری.

شما باید نحوه تصمیم گیری در LLC خود را از طریق کدگذاری مستند کنید رویه های ملاقات.این شامل:

 • قوانین رای گیری
 • نحوه سنجش آرا (مالکیت ، درصد و غیره)
 • امکانات وتو
 • الزامات اقدام (به اتفاق آرا ، قانون اکثریت و غیره)

شما همچنین باید در مورد اینکه چه کسی در هر تصمیم گیری حرف می زند ، شفاف باشید. این ممکن است به این معنی باشد که برای تصمیمات بزرگ ، مانند سرمایه گذاری ، همه باید موافق باشند.

در نهایت ، شما باید تصمیم بگیرید که چه اتفاقی می افتد آیا یکی از اعضا باید خروج را انتخاب کند، یا در بدترین حالت بمیرد.

شما باید به وضوح تعریف کنید که مالکیت و منافع آنها چه خواهد شد و آیا اعضایی که داوطلبانه ترک می کنند باید اولین حق امتناع را به سایر اعضا ارائه دهند. در صورت فوت یکی از اعضا ، باید نحوه پرداخت سود آنها به سایر اعضا یا خانواده های آنها را مستند کنید.

شماره 5 – توافقنامه عملیاتی را نهایی کنید

هنگامی که مراحل فوق را دنبال کردید و همه اعضا در مورد همه چیز توافق کردند ، می توانید توافقنامه عملیاتی خود را نهایی کنید.

در بیشتر موارد ، این یک سند داخلی برای مرجع شما باقی می ماند.

در اینجا چند مرحله آخر که باید برای صحیح پرونده سازی و رسمی شدن آن انجام دهید وجود دارد:

 1. امضایش کنید – وقتی همه چیز درست و مورد توافق قرار گرفت ، همه اعضا باید امضا کنند. اگر تنها یک LLC هستید ، هنوز باید امضای خود را اضافه کنید. همچنین باید یک وکیل یا نماینده ثبت شده شاهد باشید و سند را بخوانید تا مطمئن شوید هیچ مغایرت وجود ندارد.
 2. آن را با حالت پرونده – اگر در محلی یا ایالتی زندگی می کنید که از شما می خواهد توافقنامه عملیاتی داشته باشید ، این نقطه ای است که شما یک نسخه را برای آنها ارسال می کنید. می توانید از نماینده ثبت شده ، خدمات تشکیلات یا وکیل خود بخواهید که در این زمینه به شما کمک کند.
 3. فایل داخلی آن را – حتی اگر در ایالتی زندگی می کنید که نیازی به توافقنامه عملیاتی ندارد ، تهیه کپی و ثبت آنها در مکانی امن و ترجیحاً دیجیتالی بسیار مهم است.

نکته یک توافقنامه عملیاتی این است که یک سند روان است که می تواند در طول زمان اصلاح شود. برای تغییر در آینده ، نشان دادن آن به سرمایه گذاران یا احتمالاً ارائه به دادگاه ها ، باید نسخه هایی در دسترس داشته باشید.

در LLC چند شریک ، بهترین کار این است که هر یک از اعضا کپی مخصوص خود را داشته باشند.

توافقنامه های عملیاتی هیجان انگیزترین قسمت شروع یک کسب و کار است ، اما آنها شما را سازماندهی کرده و از مسائل ارتباطی بین اعضا اجتناب می کنند. پس از اتمام کار ، می توانید توافقنامه عملیاتی خود را با هرگونه تغییر در جزئیات یا خط مشی ها اصلاح کنید. به یاد داشته باشید ، این یک سند روان است.

پس از اتمام کار ، می توانید به بخشهای دیگر و هیجان انگیز رشد یک تجارت بروید. اگر آمادگی بازاریابی شرکت خود را دارید ، راهنمای مارک تجاری ما را بررسی کنید. یا ، در مورد اینکه چگونه استراتژی بازاریابی محتوا مناسب می تواند تجارت شما را در اینجا افزایش دهد ، بیشتر بیاموزید.