HDMI ARC چیست ؟

HDMI مخفف عبارت High Definition Multimedia Interface و به معنای رابط صوتی / تصویری متراکم برای انتقال داده های دیجیتال است. همانطور که گفتیم یک کاربرد کابل HDMI از نوع Ethernet، اتصال دو دستگاه و شبکه کردن آنها بدون استفاده از یک کابل دیگر است که High speed with Ethernet نیز این قابلیت را دارد. پیش از کابل های HDMI، شرکت های الکترونیک از اتصالات آنالوگ مختلف مانند VGA، فرکانس رادیویی و کابل کواکسیال استفاده می کردند. HDMI آسان ترین روش برای اتصال دستگاه های مختلف با یکدیگر بوده و به پیکربندی بسیار کمی نیاز دارد . بهعنوان مثل، تبدیلهای HDMI به VGA و DVI یا تبدیل دیسپلیپورت به VGA و DVI و HDMI بسیار مرسوم هستند. USB 2.0 تقویتی: کابلهای Active با داشتن یک (یا چند) چیپ تقویتی در بین مسیر کابل، با استفاده از قدرت 5v سیگنال USB میتوانند طول کابل USB 2.0 را تا 20 متر افزایش داده و به درستی نیز کار میکنند. عامل دیگر تأخیر ورودی، استفاده از آداپتورها است. کابل HDMI برای فاصله های طولانی طراحی شده است و بهترین کابل ها اتصال تا 10 متر (32.8 فوت) را بدون استفاده از تکرار کننده یا Repeter پشتیبانی می کنند. سرانجام ، یک سیم طراحی شده است که دستگاه های HDMI را به رایانه داخلی و سایر دستگاه های نصب شده در ماشین جایگزین کابل hdmi متصل می کند.

کابل HDMI شیائومی با پوشش چند لایه خود در برابر گرد و غبار، فشار، رطوبت و سایر خطرات نیز بسیار مقاوم است. نکته حائز اهمیتی که کابل HDMI را از سایر کابل های مشابه متمایز می کند آن است که این کابل انتقال صدا و تصویر را تنها با استفاده از یک کابل فراهم آورده است. نکته دیگری که هنگام انتخاب سیم مناسب باید به آن توجه کنید. آنها دارای 19 پین هستند که به پهنای باند کافی برای کار با اکثر دستگاه های HD کمک می کند. در اکتبر سال 2015 ، دسته بندی دیگری برای HDMI معرفی شد تا گواهی کند که کابل های HDMI مانند HDMI2.0 با پهنای باند 48 گیگابایت بر ثانیه کار کند. کابل های رده 2 آزمایش شده اند و برای کار در 340 مگاهرتز تایید شده اند. برای این کار مطمن شوید آیکن صدای ویندوزتان مات نیست. آیکن صدای ویندوز کوچک است و کنار آیکن ساعت در سمت راست قرار گرفته است. پورت HDMI برای دستگاههایی که اندازهی آنها کوچک است در اندازهی کوچکتر با نام mini HDMI وجود دارد.

همچنین با استفاده از پورت HDMI ARC میتوان دستگاههایی مانند کنسولهای بازی و بلوری پلیر را نیز به تلویزیون متصل کرده و آنها را کنترل نمود در ادامه برای این که با کاربردها و کارکردهای HDMI ARC بیشتر آشنا شوید مثالهایی ملموس برای شما ارائه میدهیم. DisplayPort کانکتور ویدیویی جدیدی است که بر روی ابزارهای مدرنتر و جدیدتر خصوصا لپتاپها ارائه میشود و هدف از طراحی و ارائهاش تکرار موفقیت DVI و VGA بر روی کامپیوترها است، اما میتوان گفت هنوز به اندازهء DVI و HDMI پذیرفته نشده است. در واقع میتوان تلویزیون را به مرکزیت کنترلی تمام وسایل دیگر تبدیل کرد. DVI-D: سینگال های جدید تر را هم نیز انتقال می دهد. کابل HDMI از این نوع به طور خاص برای دستگاه های دارای قابلیت HDMI 1.4 است. فاصله اتصال : برای اتصال دستگاه های مورد نظر به صفحه نمایش با فاصله بالاتر از 15 متر ، حتما باید از کابل یا دستگاه انتقال تصویر بی سیم ( با توجه به نیاز ) استفاده کنید. این کابل را می توان برای نسخه های HDMI نسخه ۲.۱ مورد استفاده قرار داد. در نظر داشته باشید که طول کابل باید به اندازی در نظر گرفته شود که بتوان بدون دردسر وسایل و ابزار را به خوبی حرکت داد.

را زده و عبارت Control Panel را جستجو و باز کنید. با استفاده از این کابل میتوانید دستگاههای چند رسانهای را بدون نیاز به کابل شبکه مجزا به نمایشگر متصل کنید. طول این کابل شیائومی 1.5 متر است و از آن میتوانید برای نمایش باکیفیت بالای محتوای 4K سهبعدی استفاده کنید. در واقع، ARC به شما این امکان را می دهد که HDMI را به عنوان پورتی دو طرفه که می تواند ورودی باشد هم خروجی، مورد استفاده قرار دهید. DDC برای برقراری ارتباط EDID (Extended Display Identification Channel) اطلاعات بین دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. کابل های رده 2 HDMI گواهینامه ارتقا یافته در مقایسه با کابل های رده 1 هستند و به همین علت به عنوان کابل های با سرعت بالا مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که بسیاری از دستگاه هایی که امروزه از کابل های HDMI استفاده می کنند، توانایی اتصال به اینترنت دارند. دستهای از رشتههای شیشهای ریز؛ که گران هستند و سیگنالهای نوری را منتقل میکنند و از طرفی برق ندارند و همچنین کمتر در برابر مداخلهها حساس هستند. همچنین گاما و غلظت رنگها و بلندیهای صدا را نیز تغییر دهید. در کابل های نام برده شده باید از دو کابل تصویر و کابل صدا برای انتقال استفاده کرد چراکه افت کیفیت و نویز نیز در این حالت به بیشترین حد خود می رسد.