5 مرحله آسان برای شروع یک LLC در یوتا

افشاگری: این محتوا از خواننده پشتیبانی می کند ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

راه اندازی LLC یک فرایند نسبتاً پیچیده است. به این نکته اضافه کنید که هر ایالت شرایط خاص خود را دارد و همه چیز حتی چالش برانگیزتر می شود.

در این مقاله ، نحوه راه اندازی LLC به طور خاص در یوتا را به شما آموزش می دهیم. ما مطمئن می شویم که هر کادر را علامت زده اید ، فرم ها را دقیق پر کرده و پروتکل های قانونی را دنبال می کنید.

چرا راه اندازی LLC در یوتا ارزش آن را دارد

راه اندازی LLC یک حرکت تجاری هوشمند است. این نوع ساختار سازمانی از مزایای ویژه ای برخوردار است.

این به نام است: یک LLC مسئولیت شخصی شما را محدود می کند. این به این دلیل است که به عنوان یک شخص حقوقی جدا از صاحبان آن طبقه بندی شده است.

این بدان معناست که شرکت مسئول بدهی ها یا بدهی های قانونی است و نه افراد درگیر. راه اندازی LLC از دارایی های شخصی مالکان ، به عنوان مثال ، خانه ها و حساب های بانکی شخصی آنها محافظت می کند.

مزایای مالیاتی نیز وجود دارد که با تشکیل LLC انجام می شود. شرکتها مشمول مالیات مضاعف می شوند ، یعنی سود شرکت به عنوان درآمد مشمول مالیات می شود ، به علاوه سهامداران باید مالیات سود سهام را بپردازند.

با این حال ، LLC ها گذرنامه دریافت می کنند. این بدان معناست که سود فقط یک بار از اظهارنامه مالیات بر درآمد هر یک از اعضا مالیات می گیرد.

علاوه بر این ، LLC انعطاف پذیری بیشتری را از جهات مختلف ارائه می دهد. این ساختار رسمی سفت و سخت یک شرکت را ندارد.

در حالی که یک شرکت باید افسران را برای مدیریت تجارت انتخاب کند و جلسات سالانه ای را برای تصمیم گیری برگزار کند ، صاحبان LLC مختار هستند که تجارت را مدیریت کرده و به دلخواه تصمیم گیری کنند.

علاوه بر این ، انعطاف پذیری بیشتری در نحوه انتخاب سود برای توزیع وجود دارد. به طور کلی ، سهم سود مالک نشان دهنده میزان سرمایه گذاری آنها است. با این حال ، صاحبان LLC می توانند در توافقنامه عملیاتی خود توافق کنند که سود را به نحوی که می خواهند تقسیم کنند.

برای مثال ، اگر فردی در اوایل سرمایه گذاری کند یا در فعالیت روزمره شرکت فعالتر باشد ، ممکن است سهم قابل توجهی از سود را دریافت کند.

سرمایه گذاری مورد نیاز برای راه اندازی LLC در یوتا

برای شروع LLC در یوتا ، چند هزینه جزئی وجود دارد. هزینه ثبت گواهی سازمان در یوتا 70 دلار است. این سند قانونی است که باید برای تشکیل LLC خود به دولت ارسال کنید.

از آنجا که فرایند درخواست ممکن است کمی طول بکشد ، ممکن است بخواهید نام LLC خود را از قبل رزرو کنید. در یوتا ، این هزینه 22 دلار است.

ارزان ترین راه برای تشکیل LLC در یوتا این است که خودتان مراحل را تکمیل کنید. با این حال ، همانطور که در شرف مشاهده هستید ، این یک فرایند چند مرحله ای است که به کاغذ و فرم های بیشتری مانند برنامه EIN نیاز دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع ، ممکن است بخواهید از خدمات حقوقی آنلاین برای کمک به تشکیل قانونی کمک بگیرید.

Incfile یک انتخاب عالی است زیرا آنها پرونده LLC را به صورت رایگان ارائه می دهند. شما هزینه دولتی را می پردازید ، و آنها به کارهای اداری رسیدگی می کنند.

آنها همچنین خدمات مقرون به صرفه دیگری را ارائه می دهند که ممکن است هنگام شروع LLC از آنها استفاده کنید. اینها شامل تحقیقات مجوز کسب و کار ، تشکیل پرونده EIN ، علامت تجاری و گزارش های سالانه است.

5 مرحله برای شروع یک LLC در یوتا

مقررات خاصی برای پیروی و مراحل رسمی برای شروع LLC در یوتا وجود دارد. در اینجا تمام اطلاعاتی که برای تکمیل کار نیاز دارید آورده شده است.

شماره 1 – LLC خود را نام ببرید

اگر در حال راه اندازی یک کسب و کار جدید هستید یا حتی از یک ساختار سازمانی متفاوت استفاده می کنید ، باید نام قانونی LLC خود را وارد کنید. این نام در گواهی سازمان الزامی است و باید با الزامات نامگذاری یوتا مطابقت داشته باشد.

در اینجا برخی از الزامات کلیدی که باید در نظر داشته باشید آورده شده است:

 • نام شرکت باید با شرکت با مسئولیت محدود ، LLC یا LLC به پایان برسد
 • نام باید از نامهای تجاری دیگر در یوتا متمایز باشد. از وب سایت جستجوی مشاغل وزارت بازرگانی یوتا دیدن کنید تا بررسی کنید که آیا نام شرکت شما منحصر به فرد است یا خیر.
 • برخی از کلمات محدود شده وجود دارد که اگر قصد استفاده از آنها را در نام شرکت خود دارید ، باید از آژانس مربوطه اجازه بگیرید. به عنوان مثال می توان به کالج ، بانک ، انجمن پس انداز ، اتحادیه اعتباری و اعتماد اشاره کرد.
 • این نام نمی تواند نشان دهد که شرکت شما بدون مجوز بخشی از یک سازمان یا زیرمجموعه دولتی است.

اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه سیاست های نامگذاری وزارت بازرگانی یوتا بیابید.

شماره 2 – یک نماینده ثبت شده تعیین کنید

هنگامی که فرم دریافت گواهی سازمان را پر می کنید ، باید یک نماینده ثبت شده را نام ببرید. این یک شخص یا واحد تجاری است که برای دریافت هر نوع اسناد رسمی یا قانونی از طرف LLC تعیین شده است.

این شامل هرگونه ارتباط از ایالت یوتا ، مانند گزارش سالانه یوتا می شود. همچنین شامل کلیه خدمات فرایندهای مربوط به تجارت در هرگونه دعوی حقوقی می باشد.

شما ، هر کارمند یا هر یک از اعضای LLC می توانید به عنوان نماینده ثبت شده منصوب شوید تا زمانی که شرایط خاصی را برآورده کنید. نماینده ثبت شده باید آدرس یوتا داشته باشد و در دسترس باشد تا اسناد و مدارک را در تمام ساعات کاری معمول دریافت کند.

همچنین می توانید از خدمات نمایندگی ثبت شده استفاده کنید تا زمانی که شرایط فوق را نیز برآورده کند. خدمات نمایندگی ثبت شده مفید است زیرا کپی اسناد مهم را حفظ می کند و اطمینان می دهد که LLC شما مطابق است.

Incfile هنگامی که از خدمات تشکیلات آنها استفاده می کنید ، یک سرویس نمایندگی ثبت شده رایگان را به مدت یک سال در همه ایالات ایالات متحده ارائه می دهد.

علاوه بر دریافت مکاتبات حقوقی و مالیاتی از طرف شما ، آنها همچنین به شما در مدیریت اسناد و مدارک ، رعایت مهلت ها و حفظ وضعیت خوب کمک می کنند.

شماره 3 – گواهی سازمان خود را ثبت کنید

ساده ترین روش برای ارائه گواهی سازمان خود در یوتا ، آنلاین از طریق سایت ثبت نام مشاغل OneStop است. همچنین در صورت نیاز می توانید شخصاً ، از طریق پست یا فکس پرونده کنید.

در اینجا اطلاعاتی است که باید در فرم وارد کنید:

 • نام نهاد – همانطور که در مرحله اول ذکر شد ، نام واحد تجاری باید شرایط نامگذاری یوتا را برآورده کند.
 • آدرس دفتر اصلی – این محل اصلی تجارت است و نمی تواند یک صندوق پست باشد.
 • نماینده ثبت شده و دفتر ثبت شده – نام و آدرس نماینده ثبت شده را وارد کنید.
 • امضای سازمان دهنده – شخصی که LLC را تشکیل می دهد باید سند را امضا کند.
 • نام و آدرس اعضا و/یا مدیران (اختیاری) – می توانید لیست اعضای LLC و/یا مدیران را لیست کنید.
 • مدت زمان (اختیاری) – می توانید انتخاب کنید که آیا LLC دائمی است یا تاریخ انحلال LLC وجود دارد یا خیر.
 • هدف (اختیاری) – می توانید جزئیات محصول یا خدمات خود را وارد کنید یا “برای همه اهداف قانونی” را وارد کنید.

اگر می خواهید گواهی سازمان خود را به صورت آنلاین ارسال کنید ، باید دو روز کاری طول بکشد تا اداره بازرگانی یوتا درخواست شما را پردازش کند. اگر روش دیگری را انتخاب کنید ، ممکن است پنج تا هفت روز طول بکشد.

شماره 4 – یک توافقنامه عملیاتی ایجاد کنید

یک قرارداد عملیاتی ساختار LLC و نحوه انجام تجارت را مشخص می کند. ممکن است حقوق رای ، مشارکت اعضا ، مراحل انحلال و هرگونه توافق مهم دیگر بین اعضا را پوشش دهد.

این سند در ایالت یوتا یک الزام قانونی نیست. با این حال ، تهیه یک قرارداد عملیاتی برای همه مشاغل جدید مفید است.

این به این دلیل است که می توانید از توافقنامه عملیاتی برای حل هر گونه اختلاف مالی یا حقوقی که بوجود می آید استفاده کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل ، دادگاه ها می توانند بر اساس توافقنامه های LLC که در قرارداد عملیاتی و نه قوانین ایالتی تعیین شده است ، تصمیم گیری کنند.

در اینجا برخی از اطلاعات بیشتر در مورد مواردی که ممکن است بخواهید در قرارداد عملیاتی گنجانده شود آورده شده است:

 • سازمان LLC – شامل اطلاعاتی در مورد تشکیل LLC ، یعنی تاریخ رسمی تشکیل آن و اعضای آن باشید. همچنین نحوه تقسیم مالکیت بین اعضا را توضیح دهید. شما می توانید مالکیت مساوی را به هر یک از اعضا اختصاص دهید یا واحدهای مالکیت متفاوتی را به اعضای مختلف اختصاص دهید.
 • روشهای مدیریت و رای گیری – ابتدا توجه داشته باشید که آیا اعضای LLC کسب و کار را مدیریت خواهند کرد یا قرار است مدیر تعیین کنند. سپس نحوه رای گیری اعضا در امور تجاری را مشخص کنید. معمولاً به هر یک از اعضا یک رأی اختصاص داده می شود. اما باز هم ، در صورت تمایل می توانید قدرت رأی بیشتری را به برخی از اعضا اختصاص دهید.
 • مشارکت سرمایه اعضاء – شامل میزان سرمایه گذاری هر یک از اعضا در شرکت شود. همچنین باید نحوه جمع آوری منابع مالی در آینده را توضیح دهید.
 • تقسیم سود – نحوه توزیع سود و زیان بین اعضا را شرح دهید. این معمولاً با واحدهای مالکیت LLC مطابقت دارد. با این حال ، ممکن است بخواهید سود و زیان را به گونه ای متفاوت تقسیم کنید.
 • روشهای تغییر در ساختار عضویت – نحوه انتقال مالکیت و نقش ها در صورت ترک یک عضو از LLC را توضیح دهید. همچنین مراحل خرید و/یا تعویض اعضا را در بر بگیرید.
 • روشهای انحلال – نحوه انحلال LLC را در صورت فرا رسیدن زمان توضیح دهید. این یک فرایند رسمی است که در آن اعضای LLC رای می دهند ، دارایی ها را می فروشند و به مقامات و طلبکاران مربوطه اطلاع می دهند.

از آنجا که یک قرارداد اجرایی یک الزام قانونی در یوتا نیست ، نیازی نیست که سند را به ایالت ارسال کنید. به سادگی آن را در پرونده نگه دارید و کپی ها را به همه اعضای LLC ارائه دهید.

شماره 5 – ONE را دریافت کنید

شما باید یک شماره شناسایی کارفرما (EIN) برای LLC خود از طریق IRS دریافت کنید. اول ، به شما امکان می دهد کارمند استخدام کنید. همچنین برای افتتاح حساب بانکی تجاری به EIN احتیاج دارید و با ارائه یک پوشش شرکت برای LLC ، از منابع شخصی شما محافظت می کند.

برای واجد شرایط بودن برای EIN ، متقاضی باید دارای شناسه مالیات دهندگان معتبر ، مانند شماره تأمین اجتماعی باشد. دفتر اصلی همچنین باید در قلمروهای ایالات متحده یا ایالات متحده واقع شود.

برای دریافت EIN ، باید فرم SS-4 را پر کنید. متقاضی می تواند صاحب مشاغل ، عضو LLC یا هر شخص مسئول مسئول امور مالی کسب و کار باشد.

می توانید از طریق فکس یا نامه برای EIN درخواست دهید. اما ساده ترین و سریع ترین روش ، درخواست آنلاین از طریق دستیار EIN IRS است.

برنامه EIN به اطلاعات زیر نیاز دارد:

 • نام واحد تجاری و نام تجاری – نام قانونی کامل LLC خود را وارد کنید. اگر تجارت با یک نام متناوب (“نام تجاری” یا “انجام کسب و کار به عنوان”) معامله می شود ، باید آن را در اینجا وارد کنید.
 • آدرس پستی – شامل آدرس های اصلی و پستی شرکت.
 • اطلاعات حزب مسئول – این نام و شناسه مالیات دهندگان متقاضی است.
 • نوع واحد تجاری – در اینجا نشان خواهید داد که این تجارت یک LLC است.
 • دلیل اصلی درخواست – از بین گزینه های ارائه شده مانند “شروع یک تجارت جدید” را انتخاب کنید.
 • تاریخ های تجاری – تاریخ تشکیل کسب و کار و ماه پایانی سال مالی را وارد کنید.
 • اطلاعات استخدامی – به تعداد و نوع کارمندانی که انتظار دارید در 12 ماه آینده داشته باشید توجه کنید.
 • صنعت و فعالیت اصلی – کالاها یا خدماتی را که ارائه می دهید شرح دهید.
 • برنامه های قبلی – اگر متقاضی قبلاً برای EIN درخواست کرده است ، تاریخ درخواست را ذکر کنید.
 • امضای متقاضی – برنامه را امضا و تاریخ گذاری کنید. همچنین آدرس پستی ، شماره تلفن و شماره فکس متقاضی را ذکر کنید.

هنگام درخواست آنلاین ، باید بلافاصله EIN خود را دریافت کنید. برنامه های فکس ممکن است حداکثر چهار روز طول بکشد. برنامه های ارسال شده ممکن است حداکثر چهار هفته طول بکشد.

مراحل بعدی

شما باید درک خوبی از مراحل لازم برای تشکیل LLC در یوتا داشته باشید. گام بعدی جمع آوری تمام اطلاعات مربوطه است که باید در فرم ها و اسناد مختلف ذکر شده در بالا قرار دهید.

همچنین ممکن است بخواهید در این مرحله به بررسی خدمات حقوقی آنلاین بپردازید. همانطور که مشاهده کردید ، اسناد طولانی و پیچیده ای در راه اندازی LLC وجود دارد. بنابراین ، ممکن است به کمک نیاز داشته باشید.

علاوه بر این ، اگر با مرحله یک ، یعنی نامگذاری LLC خود مشکل دارید ، ممکن است بخواهید به راهنمای ما برای تولیدکنندگان نام تجاری نگاهی بیندازید. در اینجا برخی از ابزارهای مفید را پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کند نامی برای کسب و کار خود بیابید ، راهنمایی در مورد نحوه استفاده بهتر از این ابزارها ، به علاوه استراتژی هایی که به شما در انتخاب نام مناسب برای کسب و کار شما کمک می کند.