از جمله عادت های غذایی که برای قلب شما مفید است

. بشقاب خود را متعادل کنید – با یک وعده غذایی ماکارونی سالم شروع کنید!

این غذا حاوی ساردین و پاستا است – دو ماده غذایی با مواد مغذی مفید برای قلب

برای خرید ادویه ترشی انبه از این سایت اینجا را کلیک کنید.

در Oldways، ما می گوییم که رژیم غذایی مدیترانه ای بیشتر از مجموع اجزای آن است – ترکیبات بی پایان و خوشمزه از غلات، میوه ها، سبزیجات، چربی های سالم، غذاهای دریایی، گیاهان و ادویه جات که در طول زمان از سلامت شما حمایت می کنند. یک راه فوق العاده برای شروع ساختن یک بشقاب متنوع و خوشمزه؟ وعده های غذایی پاستا!

 

داده‌های اخیر اکنون نشان می‌دهد که یک غذای اصلی مدیترانه‌ای، ماکارونی، ممکن است مزایای منحصربه‌فردی در مورد سلامت قلب داشته باشد. به طور خاص، یک مطالعه با حمایت باریلا در BMJ، تغذیه، پیشگیری و سلامت، نزدیک به 85000 زن یائسه را مورد ارزیابی قرار داد و دریافت که پاستا، زمانی که در حد اعتدال (تقریباً 3 بار در هفته) خورده شود، ممکن است با پیامدهای سلامت قلب، از جمله کاهش طولانی مدت، مرتبط باشد. -خطر طولانی مدت سکته و بیماری قلبی عروقی آترواسکلروتیک

 

داده ها همچنین نشان می دهد که خوردن پاستا ممکن است به افراد کمک کند تا بهتر به رژیم مدیترانه ای پایبند باشند. به علاوه، بر اساس همان داده های منتشر شده در Nutrition &، به علاوه، کسانی که بیشتر پاستا می خورند، به نظر می رسد که BMI کمتر، دور کمر، نسبت دور کمر به باسن، و شانس کمتری برای اضافه وزن و چاقی دارند، صرف نظر از اینکه رژیم مدیترانه ای را رعایت می کنند. دیابت.

 

در Oldways، ما همچنین ماکارونی را به عنوان یک بوم نقاشی خوشمزه و شریکی ایده آل برای غذاهای سالم تری مانند سبزیجات، لوبیا، گیاهان و روغن زیتون می دانیم. آجیل، ماهی و مقادیر کمی گوشت یا پنیر را نیز می توان برای طعم و پروتئین بیشتر اضافه کرد. تطبیق پذیری پاستا امکان آماده سازی تقریباً بی پایان را فراهم می کند – برای الهام گرفتن از کتابخانه دستور العمل ما را مرور کنید!

 

. از فعالیت و حرکت لذت ببرید

 

اساس رژیم مدیترانه‌ای – اساس آن – فعالیت بدنی است. به طور سنتی، مردم در مدیترانه به صورت روزانه فعال بودند و ما نیز باید برای آن هدف داشته باشیم.

 

اما نیازی به خرید لباس‌های ورزشی گران‌قیمت یا پیوستن به یک باشگاه ورزشی شیک نیست (مگر اینکه بخواهید!) پیاده‌روی منبع اصلی فعالیت بدنی برای اکثر مردم در دریای مدیترانه بود و همچنان راهی فوق‌العاده برای حرکت است. هر روز. سعی کنید قبل از شروع صبح یا در زمان استراحت ناهار پیاده روی کنید. زمانی که با تلفن صحبت می کنید، در اطراف محله گردش کنید، یا سگ خود را بعد از ظهر به پیاده روی اضافی ببرید.

 

رقص، باغبانی، یوگا، و ویدیوهای تمرین آنلاین چند راه سرگرم کننده تر برای داشتن کمی فعالیت بیشتر در برنامه روزانه شما هستند! یک تمرین تناسب اندام را پیدا کنید که از آن لذت می برید، و به احتمال زیاد به آن پایبند خواهید بود. ورزش منظم یک راه مهم برای مراقبت از سلامت قلب شما است.

. ارتباطات اجتماعی خود را حفظ کنید

 

به اشتراک گذاشتن وعده های غذایی با دیگران نیز اساس رژیم غذایی مدیترانه ای است. در صورت امکان، زمانی را برای کاهش سرعت خود اختصاص دهید، با عزیزانتان یک غذا بپزید و آن را در اطراف میز شام به اشتراک بگذارید.

 

در واقع، یونسکو بیان می‌کند که «با هم غذا خوردن، اساس هویت فرهنگی و تداوم جوامع در سراسر حوزه مدیترانه است. لحظه تبادل و ارتباط اجتماعی، تأیید و تجدید هویت خانواده، گروه یا جامعه است.»

 

غذا خوردن با هم می تواند به کاهش استرس، ایجاد روابط خانوادگی، و بهبود کیفیت انتخاب غذا و همچنین کمیت (کنترل بهتر وعده غذایی) کمک کند. برای اطلاعات بیشتر، پست Simply Mediterranean ما را بررسی کنید—یک وعده غذایی خانوادگی برای داشتن مزایای عالی نیازی به پیچیده بودن ندارد!

 

فوریه بهترین زمان برای تمرکز بیشتر بر سلامت قلب است. انباری خود را با روغن زیتون، آجیل، پاستا و سایر مواد مفید برای قلب پر کنید. در تعطیلات ناهار خود به پیاده روی بروید. سعی کنید حداقل یک بار در هفته کل خانواده خود را دور میز شام بنشینید (و اگر می توانید بیشتر). و البته، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم! مجموعه دستور العمل های ما را برای غذاهای سالم برای قلب مرور کنید و برای حمایت و الهام بیشتر به گروه فیس بوک رژیم مدیترانه ای ما بپیوندید.